Vanatehnikasõit „BALTI KETT 30“                   

 

Vanatehnikahuviliste ühine sõit mööda 23.08.1989 Balti keti trassi (Tallinn-Riia-Vilnius).

 

Eesmärgid/sõnumid

1.        Meenutada Baltimaade iseseisvuse taastamise üht märgilisemat ja kolme rahvast ühendavat sündmust.

2.        Ühendada Eesti, Läti ja Leedu vanatehnikahuvilisi ning tihendada koostööd nii harrastajate kui üldisemalt meie rahvaste vahel.

3.        Tutvustada vanatehnikat (autod, mootorrattad, veoautod, bussid), mis oli kasutusel:

a)        Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimise ajal 23.08.1939

b)        Balti keti toimumise ajal 23.08.1989 (nii Balti riikides kui mujal maailmas)

 

Osavõtjad:

1.        Esteetilise välimusega vanad sõidukid valmistamisajaga kuni 1989 (vanasõidukid või vanasõidukile lähedases seisukorras), sõiduki ajastule vastav riietus

2.        Registreerimisel kontrollitakse, et sõiduk on nõutava vanuse ning esteetilise välimusega.

3.        Lisaks kogu trassi läbivatele sõnumikandjatele võivad liituda harrastajad vanade sõidukitega ka lühemaks ajaks (nt oma riigi või ka linna näituseks) – lühiajaliselt liitunud registreeritakse ja soovi korral antakse osavõtja märk. Kogu sõidu läbinutel on võimalik tellida hiljem osavõtja erimärk nagu suursõitudel.

 

Läbiviimise aeg

18. august 2019 kuni 20. august 2019 – lõpetamine Eesti iseseisvuse taastamise päeval.

 

Registreerimine 01.05.2019 kuni 01.07.2019. Registreerimisel esitatakse sõiduki põhiandmed, foto sõidukist, juhi andmed, osavõtjate arv ja osavõtu ulatus (kogu sõit või osaliselt).

 

Registreerimine www.aak.lv.

 

Registreerimise otselink https://form.jotformeu.com/91174728123355

 

Sõidu marsruut on mööda ajaloolist Balti keti teed Vilniusest läbi Riia Tallinnasse. Läbiva suurtähega on tähistatud näituste ja pikemate peatuste kohad. Täpne ajakava kellaaegadega tehakse teatavaks osavõtjate materjalides.  

17.08.2019 – kogunemine Vilniuses (soovi korral võib samal päeval külastada Riga Retro kokkutulekut marsruudiga Riia-Bauska – eraldi registreerimine ja osavõtutasu)

18.08.2019 – VILNIUS (Gediminase torn) – Širvintos – Ukmerge – PANEVEZYS – PASVALIS – Bauska Iecava – Kekava – RIGA (320 km)

19.08.2019 – RIGA – Vangazi – Sigulda – Ligatne – Drabesi – CESIS – Lode - VALMIERA – Lizdeni – Renceni – Oleri – Rujiena – Koni LILLI (piiripunkt) – Karksi-Nuia VILJANDI (220 km)

20.08.2019 – VILJANDI – Särevere – TÜRI – Käru Rapla – TALLINN (Toompea ja Lennusadam, 160 km). Osalejate lõpuüritus LAITSE (RallyPark, 40 km)

 

Osalustasu 40 eurot sõiduk (koos juhiga), reisija 20 eurot, kuni 10-aastased lapsed tasuta. Osalustasu sisaldab sõidu materjale, osavõttu näitustest, kerget lõunasööki kolmel päeval, teavet ööbimisvõimaluste kohta (sh tasuta telkimisvõimalus), piiratud parkimisala ööbimise ajaks ja tuge tehniliste rikete korral. Hommiku- ja õhtusöögid ning ööbimine on osalejate enda kulul, samuti lõpuüritus.

 

Lõpuürituse osavõtutasu on 25 eurot inimese kohta, kuni 10-aastased lapsed tasuta ning sisaldab pidu, õhtusööki ja esinejaid. Lõpuüritusest osavõtu eelduseks ei ole osavõtt sõidust, oodatud on kõik vanatehnikaharrastajad. Vajalik eelregistreerimine.

 

Osavõtutasud tuleb tasuda Eesti Vanatehnika Klubide Liidu arveldusarvele EE132200221061429917 – pärast registreerimiskinnituse saamist, kuid mitte hiljem kui 15.07.2019. Lõplik registreerimiskinnitus antakse pärast osavõtutasu laekumist.

 

Lühiajaliseks osalemiseks osavõtutasu ei ole, eelregistreerimine ei ole vajalik (registreerimine kohapeal), näituseplatsidel on võimalik korraldajatelt soetada lühiajalise osavõtja märk.

 

Korraldustoimkond:

EESTI

Eesti Vanatehnika Klubide Liidu liikmed (sulgudes klubi kontaktisik üritus

e korraldamisel):

Lõuna-Eesti Vanatehnika Klubi LEVATEK (Veiko Praks, Uno Kübar, Heino Jaanus)

Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto (Margus Karu, Märt Karu, Tõnu Piibur)

Pärnumaa Vanatehnika Klubi (Raivo Hannus, Tiit Talts)

Võru Vanatehnikaklubi Vänt (Raivo Ojaveer)

Eesti Vanatehnika Klubi (Üllar Suvemaa)

Klubi Unic (Kaspar Noor, Sven Tiirusson)

Wana-Kolga Tsiklitall (Jaan Sild)

Indrek Sirk ja Imre Otter

 

LÄTI

Latvijas Antīko automobiļu klubs (Agris Smits)

 

LEEDU

Senoviniu automobiliu klubas „Klasika“

(Egidijus Einoris)